POWERJÓGA

Powerjóga je dynamický cvičební styl, který uvolní, protáhne a posílí celé tělo. Jde o cvičební styl, který je oproštěný od průvodní filozofie.Z klasické jógy čerpá cvičební pozice. Cvičení plyne obdobně jako v případě klasické jógy v souladu s dechem a jeho vědomou kontrolou. Zlepšuje flexibilitu, sílu, zachovává přirozenou hybnost kloubů, odstraňuje vadné držení těla, uvolňuje záda a často působí jako vhodný prostředek, při bolestech způsobených současným životním stylem jako je dlouhotrvající sezení v kancelářích apod., nebo z jednostranného zatížení při sportovní aktivitě. 

Power jóga upravuje chutě. Z hlediska fyziologie jednoznačně působí na celý endokrinní systém (stlačováním reflexních bodů) a na metabolismus. Dokáže metabolismus stimulovat a upravovat. Je to přirozený proces, který pozice powerjógy vyvolávají v lidském organismu na základě poloh těla. 

Fyziologické účinky powerjógy jsou výborným spojencem v boji s civilizačními chorobami. Zlepšuje prokrvení tkání a napomáhá tak regeneraci organismu. Zlepšuje tonus pleti, upravuje trávení a zrychluje metabolismus, což působí na redukci tukových zásob v těle.

Powerjóga je určena zdravým lidem.

Nedoporučuje se v období těhotenství. Pro období těhotenství je vhodné cvičení JÓGA pro těhotné.

 


© PP-GYN s.r.o. 2012, MUDr.Jiří Poustka, Vrchlického 57, Jihlava, 587 25, tel.ordinace:+420 567 574 517